0
Корзина
2035
16.10.2018

Біль в горлі. Чим і як лікувати?

Біль у горлі. Причини, симптоми, лікування.
Нажаль, біль в горлі часта супутниця життя людини. Різниця лише в одному, хтось страждає цим симптомом рідко, а хтось постійно. Причиною частих хвороб горла більш ніж достатньо, починаючи з інфікування і закінчуючи алергією, але головним фактором є ослаблений імунітет. І якщо в більшості випадків ми не є прямими винуватцями захворювання, то з курінням виходить зворотна ситуація.

Кашель, першіння і біль в горлі сигналізують про те, що наш організм в небезпеці. Багато хто ігнорує ці симптоми займаючись самолікуванням, яке в ряді випадків приносить бажаний ефект, але іноді призводить до погіршення стану хворого. Тому правильним рішенням буде похід до отоларинголога, навіть якщо вас не сильно турбують неприємні відчуття в горлі.

Причини що призводять до захворювань горла:

  • сухе повітря
  • різкий перепад температур, переохолодження
  • інфекції
  • алергічні реакції
  • перенапруження зв'язок
  • дим, особливо тютюновий
  • подразнення від їжі

Як бачите, небезпеки підстерігають наше горло з усіх боків. Тому звичним діагнозом - застуда, не обійтися. Для більш правильної ідентифікації причини найкраще звернутися до фахівця. Якщо такої можливості з якихось причин немає, то вам допоможуть описані нижче симптоми найпоширеніших хвороб горла і методи їх лікування. У будь-якому випадку, якщо хвороба не проходить, то без допомоги лікаря не обійтися. Не ризикуйте, інакше може бути пізно, особливо в тих випадках, коли виявляється онкологія.

Ангіна

Біль у горлі, що виникає при ангіні
Причинами запалення піднебінних мигдалин найчастіше стають бактеріальні збудники - стрептокок, стафілококи і інші бактерії. Зараження відбувається повітряно-крапельним шляхом і через забруднені побутові прилади.

Симптоми

Виявляються в поступово наростаючому болю в горлі, високій температурі (іноді яка перевищує поріг в 39 градусів), загальної слабкості і іноді нудоти. Візуально мигдалини збільшені, набряклі і яскраво червоного кольору, нерідко з нальотами жовтувато-білого кольору. Лімфовузли, розташовані донизу і біля кут вуха, а також під нижньою щелепою відчутно збільшені.

Лікування

Без антибіотиків не обійтися і призначення повинен виписувати тільки лікар, особливо це стосується хворих дітей. Найчастіше використовують перевірені та ефективні засоби, такі як: Еритроміцин, Пеніцилін (для дітей у вигляді сиропу) або Ампіцилін. В якості супутньої терапії використовують жарознижуючі і знеболюючі. При ангіні дітям не можна давати аспірин, оскільки він може викликати рідкісне, але важке ускладнення (синдром Рея).

Для зниження температури можна користуватися Парацетамолом (1 грам для дорослих, дітям - за віком) або Ібупрофен. Полегшити стан допомагає полоскання теплим розчином кухонної солі (1 чайна ложка на склянку води) або календулою.

Часте пиття також допомагає боротися з температурою. Особливо корисні своєю поживністю і наявністю вітамінів фруктові киселі, які завдяки крохмалю мають обволікаючі властивості. Також рекомендується тепле молоко з медом і чаї.

Якщо тонзиліт носить неускладнений характер, то лікування проводиться вдома. Головне, регулярно проводити провітрювання, не забувати робити зміну постільної білизни і ізолювати хворого від здорових людей.

Ларингіт

Біль у горлі при ларингіті
У більшості випадків носить простудний характер або викликаний такими інфекційними захворюваннями як кір, скарлатина і коклюш. Призводить до пошкодження слизової горла, найчастіше через переохолодження або перенапруги голосу. У більш рідкісних випадках, подразнення гортані і горла викликане прийомом кортикостероїдів при астмі або такою шкідливою звичкою як тютюнопаління.

Симптоми

При ларингіті і ларинготрахеите спостерігається захриплість аж до повної втрати голосу, сухість, першіння в горлі, сухий гавкаючий кашель і запалення шийних лімфовузлів. Може турбувати утруднене дихання, біль в горлі, шкіра набуває синюшного відтінку.

Лікування

Якщо ларингіт викликаний бактеріальною інфекцією, лікар може призначити антибіотик. Якщо причина ларингіту вірус, то застосовуються препарати які впливають на інфекційний агент. Як медикаментозної терапії застосовують сироп кореня Алтеї, Ісла-Мінт тощо.

Показано часте тепле питво, постільний режим і полоскання горла розчинами. Сильний сухий кашель вимагає призначення протикашльових ліків, але за умови, що інфекція не опустилася в бронхи.

Паратонзіллярний абсцес

Захворювання горла. Що спричиняє та як лікувати
Гострий гнійний запальний процес в околоминдаликовой клітковині, в більшості випадків виникає на фоні хронічного тонзиліту. Іноді причиною стають патології стоматологічного характеру або травматичні ушкодження (після інфікування ран слизової оболонки цієї області мигдалин).

Симптоми

Виявляються в односторонніх (рідко двосторонніх) больових відчуттях «рвущого» характеру, що підсилюються при ковтанні. Супроводжуються підвищеним слиновиділенням, тризмом, різким запахом з рота і інтоксикаційним синдромом.

Лікування

Вимагає прийому антибіотиків, тільки після проведення необхідних аналізів і призначення лікаря. Крім симптоматичної терапії з використанням протизапальних, жарознижуючих і знеболюючих препаратів рекомендовані полоскання ротової порожнини розчинами антисептиків. У ряді випадків проводять інфузійну терапію (внутрішньовенно або під шкіру).

Вірусний фарингіт

Біль у горлі від віруса
Це захворювання провокується багатьма вірусами. Основними мікроорганізмами, що викликають вірусний фарингіт є: риновіруси, аденовіруси, коронавіруси, віруси грипу і парагрипу. Може передаватися по повітрю, при тісному контакті і через загальні предмети.

Симптоми

Больові відчуття в горлі при ковтанні, млявість, слабкість і відсутність апетиту. У дітей часто перебіг хвороби супроводжується лихоманкою. Іноді біль може віддавати в область вуха. Через скупчення слизу на задній поверхні глотки розвивається "сухий" кашель. Підщелепні лімфовузли при прощупуванні виявляються збільшеними.

Лікування

При вірусному фарингіті тільки комплексний підхід до лікування дає очікуваний ефект. Препарати повинні бути призначені лікарем, але можна починати самостійний прийом антисептичних препаратів, наприклад: Інгалипт Форте, Мірамістин і Стрепсилс.

Медикаментозну терапію проводять, використовуючи противірусні препарати, такі як: Арбідол, Ремантадин, Циклоферон і ін. Не рекомендуємо займатися самолікуванням, тому що багато лікарських засобів протипоказані дітям, вагітним і людям з хронічними захворюваннями різних органів.

Для профілактики розвитку хронічної форми і активації захисних сил організму застосовують імуномодулюючі ліки. Дотримується суворий постільний режим, поки у хворого відзначається підвищена температура і слабкість. Слід виділити хворому персональну посуд. На час хвороби категорично забороняється палити, тому що смоли, подразнюючи слизову можуть привести до хронічної форми цього захворювання.

Алергія

Біль у горлі, що викликається алергією
Дуже рідко неприємні, болючі відчуття в горлі ми пов'язуємо з алергією і починаємо пити тонни протизастудних ліків від яких стає тільки гірше. Алергени можуть нас підстерігати як у повітрі, так і в їжі.

Симптоми

Збільшуються мигдалини, на них з'являється дисперсний висип або пухирі, набрякає слизова і голосові зв'язки, голос грубіє. Стає боляче здійснювати ковтальні руху. При фарінгопатіі проявляється набряк слизової неба, набухає маленький язичок. З'являється відчуття, що до гортані щось прилипло. Спроба відкашлятися стан не полегшує.

Лiкування

Уникати контакту з алергеном. Якщо цього зробити не представляється можливим, то при роботі з алергеном не нехтувати захисними засобами: маскою або респіратором. Знаючи про свою схильність до алергічних проявів подібного роду, завжди носити з собою антигістамінний засіб.

При гострих алергічних реакціях допомагає перевірений засіб Супрастин. Лоратадин, Цетиризин і Левоцетиризин відносяться до протиалергічну препаратів нового покоління, які вже довели свою високу ефективність.

Як уберегти горло і не допустити хронічної форми захворювання

Не забувайте про елементарні заходи, які допоможуть запобігти хворобі, а саме: в холодну погоду тепло вдягайтеся, не пийте крижану воду, уникайте їжі що дратує слизову горла, дихайте свіжим повітрям і зміцнюйте імунітет. При перших ознаках дискомфорту в горлі постарайтеся відвідати отоларинголога. Почніть пити більше теплої рідини і полоскати горло розчинами. І головне, дотримуйтесь всіх рекомендацій, які вам пропише лікар.

Вам також можуть сподобатися ці новини: