0
Корзина
1708
04.06.2018

Кондиціонер - небезпека для здоров'я або благо?

Як небезпідставно стверджує в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун: «Сам по собі кондиціонер не є чимось небезпечним. Однак дуже важливо користуватися ним правильно»!

Чи не перше десятиліття точаться запеклі суперечки, чи можна застудитися від кондиціонера. З одного боку в жарку пору року неможливо комфортно себе почувати без освіжаючого, прохолодного повітря. З іншого боку, противники кондиціонерів говорять про небезпеку вірусних інфекцій і простудних захворювань.

Приводом для паніки сучасних борців з кондиціонерами служать:

1. Компоненти, що входять в конструкцію багатьох спліт систем. Наприклад, холодоагент (охолоджувач) - фреон, відносять до небезпечних речовин, хоча він може бути небезпечним тільки при зіткненні з відкритим полум'ям або при витоку. У другому випадку твердження спірне, оскільки цей газ здатний зробити негативний вплив на людину тільки в разі, якщо площа приміщення, в якому сталася аварія, не перевищує 3 квадратних метрів і повністю герметична.

2. Вірогідність підхопити так звану «хворобу легіонерів» - легіонельоз. По суті, це досить рідкісна форма пневмонії - запалення легенів, збудником якої є бактерії легіонелли, що розмножуються в ємностях з водою. При регулярному догляді сучасні системи кондиціонування не несуть небезпеки зараження, тому не варто боятися за своє здоров'я.

3. Ризик простудних захворювань внаслідок різкого перепаду температур. Звичайно, вибігши на спеку з охолодженого будинку, офісу, машини або сидячи на протязі, цілком можливо застудитися, але якщо не виставляти режим на максимальний холод і не сидіти прямо під кондиціонером, то хвороба не зможе вас торкнутися.

Отже, з переліченого вище стає зрозуміло, що сучасні кондиціонери здатні завдати шкоди тільки в наступних випадках:

  • якщо людина знаходиться під прямими потоками повітря, на протязі;
  • в разі занадто низької температури в порівнянні з вуличною;
  • при нехтуванні правилами експлуатації систем охолодження.

У решті випадків кондиціонери не тільки нешкідливі, але і вкрай корисні для стомленого літньою спекою, духотою і пилом організму.

Що робити, щоб не захворіти від кондиціонера?

Регулярне чищення фільтрів

Проведено багато досліджень, результати яких свідчать про те, що забруднені фільтри в кондиціонерах сприяють розвитку респіраторних інфекцій, через накопичення в них шкідливих бактерій. Вчасно проведене техобслуговування кондиціонера і чистка/заміна фільтрів (особливо на початку нового сезону) повністю вирішують цю проблему.

Уникайте різкого перепаду температур

Не перестарайтеся з температурним режимом. При вході в приміщення з вулиці, не повинно виникати бажання одягнути светр. Температуру краще знижувати поступово, щоб не було різкого контрасту. Переохолодження може активізувати збудників хвороб, які є в організмі. Також потрібно уникати сидіння під сильним струменем повітря або направляти кондиціонер машини на себе. Коли дме в одну точку, наприклад, область шиї або обличчя, це може викликати запалення м'язів або нервів.

Слідкуйте за вологістю повітря в приміщенні

Кондиціонери сушать повітря в приміщенні, що негативно впливає на слизові оболонки і дихальні шляхи. Тому вимикайте його час від часу і регулярно робіть вологе прибирання або включайте зволожувач. Обов'язково провітрюйте приміщення - свіже повітря необхідне. У період спеки потрібно пити достатньо води, носити легкий одяг і не залишатися довго на сонці.

Використовуйте кондиціонер правильно, щоб не захворіти.

Що робити, якщо ЗАНЕДУЖАВ ВІД кондиціонера, ЯК лікуватися?

З приходом літньої спеки відзначається зростання ускладнень у алергіків, які користуються кондиціонерами у себе вдома або на роботі. У людей, які страждають алергією або бронхіальною астмою, відбувається загострення захворювань і проявляються такі симптоми як: набряк слизових оболонок носа і горла, почервоніння очей, у астматиків частішають напади задухи і затяжного кашлю. У цих випадках можна скористатися «АлергоМакс» спреєм або «Алертек» , прекрасно допомагають при алергічних реакціях.

Якщо ви застудилися під кондиціонером внаслідок різкого перепаду температур, то «Аброл» допоможе при сухому кашлі, а «Аскор» позбавить від бронхоспазмов. На даний момент існує дуже багато ліків, що успішно справляються з усіма проявами застуди, включаючи закладеність носа. Ефективне позбавлення від нежиті принесе «Евказолін Аква» або спреї для промивань з морською сіллю в складі.

Як користуватися кондиціонером, щоб не захворіти?

Головне питання, яке ставлять усі, це - на яку температуру виставляти кондиціонер в приміщенні або в авто, щоб не застудитися?

Рекомендована безпечна температура кондиціонера, що виключає захворювання, - це 23-24°C

Кондиціонерам - так! хворобам - ні!

Кондиціонери дають можливість влаштовувати комфортний мікроклімат в приміщенні і мало хто захоче проміняти його на інші, менш зручні умови. Це зручні і безпечні системи, які досить правильно експлуатувати, щоб уникнути негативних впливів на організм. Регулярно проводьте чистку фільтрів, встановлюйте не надто холодний режим і провітрюйте приміщення час від часу. Тоді жодна хвороба не зачепить вас, ваших дітей і близьких!

 

Доктор Комаровський. Дитина і кондиціонер.

Вам також можуть сподобатися ці новини: