0
Корзина
5851
31.05.2018

Чим небезпечний кір у дітей та дорослих? Симптоми, профілактика і лікування.

ВАЖЛИВО! КІР НЕБЕЗПЕЧНИЙ!

Важливо! Кір небезпечний! Особливо для дітей.

Багато хто недооцінює небезпеку такої хвороби як кір. Будучи вірусною інфекцією, яка веде до небезпечних ускладнень, вона загрожує летальним результатом, особливо в дитячому віці.

Ефективного лікування від цієї хвороби як такого не існує, найсильніші антибіотики безсилі і вирішальним фактором одужання є рівень імунного захисту людини.

Єдиним вірним профілактичним засобом досі залишається щеплення від кiру! Так, така вакцина небезпечна на всі 100%, але ймовірність ускладнень в багато разів менше, як і ризик летального результату.

На сьогоднішній день, Центр громадського здоров'я МОЗ України прогнозує ще один спалах захворюваності на кір. Тому не варто нехтувати таким захисним засобом, як вакцина.

ЩО МИ ЗНАЄМО ПРО КIР?

Measles virus - є збудником кiру, що передається один одному повітряно-крапельним шляхом. Відзначається високий ступінь зараження, що наближається до 100%, що характерно і для вітрянки. Це говорить про те, що дитина з ослабленим імунітетом беззахисна при прямому контакті з мікробом. Вірус кiру має здатність переміщатися з потоком повітря на відстань до 300-400 метрів, не втрачаючи при цьому своїх активних характеристик. Сам по собі вірус не відрізняється особливою живучістю і гине при температурі від 20 до 25 ° C протягом 3-4 годин. Має велику чутливість до УФ випромінювання і дезінфікуючих засобів.

Вікіпедія про кір.

ЯК ВИЯВЛЯЄТЬСЯ КІР У ДІТЕЙ

Кір у дітей. Як виявити та як лікувати.

Ще до прояву перших симптомів, людина вже заразна. Протяжність інкубаційного періоду варіюється терміном від тижня до двох.

Перший етап:

 • несподівано підскакує температура до 39-40 градусів;
 • з'являється слабкість, яка часто супроводжується мiгренью;
 • починається риніт зі слизовими виділеннями, кашель;
 • червоніють і сльозяться очі, можливі гнійні виділення;
 • на 3-4 день спостерігається поліпшення і температура йде на спад.

Другий етап

Як правило, через день після поліпшення, стан хворого знову різко погіршується - лихоманить, піднімається температура.

 • головна ознака за яким ідентифікують кір - це плями Філатова-Коплика, які проявляються з внутрішньої сторони щік. Для плям характерний тьмяно-білий колір з червоною облямівкою по контуру;
 • орієнтовно на 3-4 день з'являються висипання, які спочатку покривають щоки, простір за вухами і на шиї, а потім поширюються по всьому тілу дитини. На відміну від висипу при краснухi, кiровий висип може зливатися;
 • до 5 дня висип починає бліднути і поступово пропадати в тій же послідовності, як і з'явилася.

ЯК ВИЯВЛЯЄТЬСЯ КІР У ДОРОСЛИХ?

Як у дітей, так і у дорослих симптоматика майже однакова, але більше турбує біль в горлі і сухий кашель, ніж нежить. Ускладнення в основному поширюються на дихальну і нервову системи. Перебіг хвороби більш важкий.

Медпрепарати дорослим призначаються виходячи з того, що саме турбує хворого (риніт, кашель, чутливість очей та ін.). Делікатного догляду під час кору вимагають ротова порожнина і очі. Приміщення в якому знаходиться хворий слід захистити від яскравого сонячного і штучного світла, так як через чутливість очей часто виникає світлобоязнь.

Паралельно з лікарськими засобами симптоматичного дії, прописуються антигістамінні препарати. При лікуванні енцефаліту викликаного на кір, часто призначають преднізолон і антибіотики. Ризик ускладнень у дорослих дуже високий, тому тільки постійне спостереження у фахівця допоможе уникнути необоротних наслідків.

В якості допоміжної терапії, що дозволяє попередити ураження очей, може бути рекомендований вітамін А в високих дозах.

ЯК ДІЯТИ?

При появі перших симптомів, необхідно детально опитати потенційного хворого і провести ретельний огляд. Дуже важливі відомості про контакти хворого з хворими на кір протягом останніх двох тижнів і було проведено планове вакцинування. Якщо клінічні дані складаються з симптомів інтоксикації, запалення слизової горла, ознак кон'юнктивіту і червонуватою висипу на тілі, то швидше за все діагноз підтвердиться.

Застосовують вірусологічний і серологічний методи при діагностуванні цього захворювання. При першому способі діагностики у хворого беруть на дослідження носоглоткових змиви і сечу. Проводиться визначення самого вірусу в цих біологічних матеріалах. У другому випадку досліджуються певні антигени або антитіла в сироватці крові пацієнта. Ці методи допоможуть вчасно почати необхідне лікування і ізолювати хворого, запобігаючи таким чином поширення хвороби.

ЯКИМИ УСКЛАДНЕННЯМИ ЗАГРОЖУЄ КІР?

Вірус кору не щадить ні один орган людського організму, включаючи легені і головний мозок. Дуже часто страждає область очей. Пневмонія - найчастіше ускладнення. Нерідко виявляється отит. Можливий стеноз гортані, що утруднює прохід повітря в нижні дихальні шляхи. Небезпека для життя представляє коровий енцефаліт, який в 25% випадків призводить до летального результату. Корової кон'юнктивіт може призвести до часткової або повної втрати зору. Для його лікування використовуються анестетики.

Найпоширеніші ускладнення:

 • бронхіт (спазматичний) і ларінгостеноз, що є наслідком корової інфекцією, часто виходять в клінічній картині на перший план, так як вимагають оперативного терапевтичного втручання. Ускладнення вражають дихальну систему вкрай небезпечні, тому швидка лікарська допомога просто необхідна;
 • пневмонія виникла внаслідок кору - це серйозне ускладнення, яке часто призводить до смерті. Протікає з яскраво вираженими ознаками інтоксикації і симптомами дихальної недостатності. Пневмонія може спровокувати розвиток абсцесів і гангрени;
 • енцефаліт, що вражає головний мозок, може початися вже в перший тиждень після висипання. При цьому спостерігається різке погіршення стану хворого, що супроводжується нападами лихоманки, відсутністю апетиту, занепокоєнням, втомою, порушенням свідомості аж до коми. Енцефаліт часто стає причиною паралічу, проблем зі слухом і зором. Збудники - стафілококи, пневмококи та ін.

ЛІКУВАННЯ

Якщо патологія носить легку форму, то госпіталізація не потрібна. При тяжкому перебігу хвороби або за епідеміологічними показниками можуть рекомендувати стаціонар. У будь-якому випадку пацієнту необхідно дотримуватися постільного режиму під час прояви інтоксикації.

Для дітей особливо важливо створити хороші санітарно-гігієнічні умови: охоронний режим, повноцінне харчування, чистоту в кімнаті і провітрювання. Регулярна обробка приміщень бактерицидну опромінювачем дозволить знизити ризик подальшого розповсюдження вірусу.

Правила догляду за хворим:

 • необхідно провітрити приміщення, включити зволожувач або кілька разів на день проводити вологе прибирання;
 • вкласти дитину, залишити приглушене освітлення;
 • годувати легкої їжею, наприклад: печеними яблуками, овочевим пюре або пісним бульйончиком;
 • обов'язково давати малюкові побільше рідини. Таким чином активується кровообіг і починають інтенсивніше працювати нирки, виводячи з організму шкідливі речовини;
 • при необхідності збивати високу температуру дозволеними для дітей ліками (на основі ібупрофена або парацетамолу);
 • додатково давати вітамін А, для профілактики ускладнень на очі, але тільки після консультації з лікарем.

Як тільки з'являються перші ознаки ускладнень, призначається лікування антибіотиками, які покликані полегшити перебіг хвороби. Антибіотики прописує лікар і тільки він!

ВАЖЛИВО!

Ні в якому разі, не давайте медикаменти дитині без призначення лікаря, так ви можете погіршити перебіг хвороби і ускладнити лікування!

Завчасно проводите вакцинацію! Це допоможе уникнути серйозних наслідків, що тягнуть за собою небезпечні ускладнення.

На даний момент вакцина в наявності в усіх регіонах України. Існує можливість придбання вакцини в міських і районних аптеках.

Не нехтуйте доступними засобами захисту, щоб врятувати себе і свою дитину від небезпечної хвороби. Щепіться вчасно!

 

Доктор Комаровський про кір:

Вам також можуть сподобатися ці новини: