0
Корзина
4013
09.08.2018

Як не помилитися? Справжні ліки або підробки?

Чому ми приймаємо оригінальні ліки за фальшивку?

Справжні таблетки чи ні? Як відрізнити?

Напевно, багато хто з нас, не чекаючи ефекту від ліків помилково думали, що придбали фальшивку. Формуючи свою думку за смаком таблеток, ми припускаємо, що нам продали звичайну крейду або якусь іншу марну речовину. Це в корені неправильна позиція!

До складу багатьох ліків входять допоміжні речовини, розчинники та барвники, необхідні для підвищення корисної дії інших компонентів. Всі вони забезпечують таблетіруемой масі експлуатаційні властивості, що сприяють точності дозування, потрібної консистенції і швидкості розчинення таблеток.

Цікаво знати: відповідно до середніх показників, маса таблетки коливається від 0,05 до 0,6 г, а добавки входять до її складу становлять 0,001-0,01 г від загальної маси.

Для чого потрібні допоміжні речовини, принцип дії

 • зв'язуючі речовини мають високу здатність з'єднувати складові елементи лікiв, виступаючи сполучною ланкою. До них відносять: альгінову кислоту, натрію альгінат, желатин і ін.;
 • антифрикційні добавки (крохмаль, тальк, Ca, магнієва сіль кислоти стеаринової та ін.) застосовуються при виготовленні таблеток для зниження тертя частинок між собою і о поверхні ПІ (прес-інструменту);
 • розпушуючi добавки (розрізняються за особливостями розчинення, збільшення всмоктуваність речовин і газоутворення) вводяться в таблетовану масу для забезпечення потрібної швидкості розчинення таблеток в шлунково-кишковому тракті;
 • наповнювачі покликані надавати таблетці конкретну масу. Їх додавання до вихідної субстанції активізує нові властивості. Таким чином, визначається етапність підготовки безпосередньо до процесу таблетування;
 • мінеральні та природного походження пігменти виступають в ролі барвників, які включаються до складу таблеток з метою надання їм візуально приємного вигляду або позначення конкретної фармакотерапевтичної групи. Іноді виконують функцію регулятора світлочутливих лікарських речовин з груп противірусних, гомеопатичних препаратів, вітамінів, ефірних масел та ін .;
 • Коригуючі речовини покликані пом'якшувати неприємний присмак ліків. Додаються до складу сиропів, настоянок і таблеток з метою досягти більш приємного запаху і смаку. Найчастіше задіюються в фармпродукції для дітей.

У вищеперераховані групи речовин, входять такі добавки як: цукор, желатин, крохмаль, тальк, хлорид натрію, натрію гідрокарбонат і багато інших. Саме вони найчастіше дають післясмак від таблетки, трактоване хворим як, щось, що нагадує наприклад крейду.

Чому ж справжня таблетка не діє?

Найчастіше причина проста - недотримання режиму і дозувань при прийомі ліків. Правильно підібрані, хороші ліки, можуть спрацювати в півсили або взагалі не проявити свою ефективність, якщо не дотримуватися правил прийому.

Прочитайте статтю в нашому блозі «Як правильно приймати ліки»

Буває і так, що діагноз був поставлений неправильно, а значить і прописані таблетки не приносять полегшення. У більшості випадків, не ефективними виявляються лікі куплені хворим, без відвідування лікаря. Тому займаючись самолікуванням, будьте готові до негативного результату.

Як уникнути придбання фальшивки

 • купуйте ліки тільки в тих аптечних мережах, які мають діючу ліцензію і інші дозвільні документи;
 • вимагайте реєстраційний сертифікат відповідності на медикаменти, якщо виникли хоч найменші підозри в їх оригінальності;
 • уважно перевіряйте збереження упаковки і вмісту, читаність нанесеної інформації та повну відповідність інструкції;
 • зіставте серійні номери розміщені на упаковці і блістері. Тільки при повному збігу цифр, можна говорити про оригінальність препарату;
 • сиропи і настоянки перевіряйте на смак і запах. Якщо в попередньому досвіді прийому були інші смакові відчуття, то це може бути сигналом неякісних ліків;
 • не орієнтуйтеся на ціну з принципу - чим дорожче, тим краще. Дешеві ліки не ознака відсутності якості, а показник багатьох факторів, таких як: вартість виробництва і складових, потужності фармкомпаній, пряме співробітництво з аптеками та ін.

Звертаючи увагу на дані зазначені на препаратах і купуючи їх в аптеці із заслуженою репутацією, ви вбережете себе від придбання таблеток - фальшивок.

Загальні рекомендації лікарів і фармацевтів

Як уникнути фальшивих ліків?

Рекомендуємо перед придбанням ліків відвідати лікаря, адже тільки правильно поставлений діагноз і кваліфікована медична допомога допоможуть впоратися з хворобою або полегшити її симптоми.

Сиропи, таблетки, свічки та ін. лікарські препарати, проявляють свою ефективність тільки в разі дотримання режиму прийому і всіх приписів лікаря.

Пам'ятайте! Шлях до одужання часто передбачає ряд комплексних заходів, в тому числі контроль за раціоном харчування. Беручи таблетки від шлунка і продовжуючи споживати жирну і гостру їжу, важко добитися потрібного результату. Алкоголь поєднаний з антидепресантами або антибіотиками, призводить до значного погіршення стану. Наприклад, при спільному прийомі спиртовмісних напоїв і таблеток Бісептолу може спостерігатися сильна алергічна реакція. Седативні засоби в більшості випадків роблять накопичувальний вплив, який проявляється через 3-7 днів після початку прийому (крім сильних рецептурних).

Не тільки основні компоненти, а й додаткові речовини впливають на рівень якості препарату, а також на його ціну. Ідентичні ліків різних компаній-виробників можуть впливати по-різному, як в плані лікувального ефекту, так і прояви побічних дій.

Тому, купуючи таблетки, сиропи та ін. лікарські засоби, що не надають належної дії, не поспішайте думати, що вам підсунули підробку або так звану таблетку "пустишку".

Дотримуючись наших рекомендацій, ви уникнете придбання "фальшивок" і досягнете потрібних результатів в процесі лікування.

Бажаємо здоров'я!

Вам також можуть сподобатися ці новини: