0
Корзина
3884
06.06.2018

Опіки. Ступені опіків, що робити, до якого лікаря звертатися.

Якщо ви не Фенікс - птах, що відроджується з попелу і отримали опік від високих температур, впливу радіації або електрики, то ця стаття для Вас!

Отже, що ж таке опік?

Це пошкодження шкіри, що загрожує вельми неприємними наслідками, а саме: тривалим болем і хворобливою реакцією на будь-який дотик до пошкодженої ділянки. Відбувається внаслідок впливу на шкіру вогню, високих температур, хімічних сполук, радіації або електрики. Вимагає негайного лікування.

Опіки класифікуються за такими ознаками (типи опіків):

Класифікація опіків. Які бувають типи.

 • термічні (від відкритого полум'я, окропу або іншої гарячої рідини, пари або розпеченого предмета, наприклад, праски);
 • хімічні (від контакту з кислотами, лугами і солями важких металів);
 • електричні (від удару струмом);
 • радіаційні (від випадання радіоактивних опадів і рентгенівського випромінювання).

Причини

Причин отримання опіків безліч. Будь який близький контакт шкірного покриву з гарячими поверхнями або рідинами, а також електричним струмом і підвищеним ступенем радіації, загрожує травмуванням епідермісу.

У яких випадках ризик отримання опіків зростає?

 • при недотриманні правил безпеки роботи на виробництвах, пов'язаних з плавкою, розливом і обробкою розпечених виробів і матеріалів;
 • в разі місцезнаходження під час грози поблизу водоймів, телеграфних стовпів, на вершині пагорба і використання засобів стільникового зв'язку;
 • при проведенні електротехнічних робіт, експлуатації несправних електроприладів або їх використанні поблизу води;
 • при захопленні селфі-зйомкою на тлі електропідстанції або транспорту, що працює від струму;
 • якщо в будинку, де є маленькі діти, не прийняті елементарні запобіжні заходи - немає захисних заглушок/коробок на розетки і вимикачі;
 • при використанні легкокозаймистих речовин в непристосованих для цього місцях;
 • під час безконтрольного прийому сонячних ванн, роботи на пекучому сонці без засобів захисту;
 • при зловживанні курінням під час алкогольного сп'яніння;
 • при необережному поводженні з гарячими кухонними поверхнями і посудом в процесі приготування їжі;
 • задіюючи піротехнічний арсенал на святкових подіях.

Найчастіше опіки отримують на роботах, пов'язаних з використанням легкозаймистих речовин, при прямому контакті з вогнем, парою і т.д. Домашні травми, в основному, пов'язані з необережним поводженням при експлуатації побутових приладів. Опіки від сонця - найпоширеніші, так як бажаючих швидко придбати ідеальний загар, набагато більше, ніж тих, хто розуміє, наскільки стресовим для шкіри є вплив палючих променів.

Ступені опіків

Ступені опіків. Перша, друга, третя, четверта. Як віглядають. Фото.

Опік першого ступеня характеризується незначним ураженням епідермісу і його швидкої регенерацією. Протягом 3-5 діб спостерігається зниження набряклості, почервоніння і больових відчуттів до повного відновлення.

Для опіку другого ступеня характерні більш глибокі і болючі опіки з пухирями, наповненими прозорою рідиною. На реабілітацію епідермісу потрібно від 12 до 30 днів.

Опік третього ступеня загрожує пошкодженням практично всіх шарів епідермісу, за винятком росткового. На травмованої поверхні шкіри з'являються пухирчасті утворення з наповненням у вигляді жовтуватою рідини або желеподібної маси, можливі кров'янисті прояви. Спостерігається формування струпной кірки пісочного або білястого кольору, практично нечутливою до дотиків. Процес загоєння відбувається протягом 2-3 тижнів з моменту опіку. Пігментація після відновлення шкіри сходить протягом декількох місяців.

Четверта ступінь опіку- найнебезпечніша. Відбувається омертвіння кісток, м'язів і сухожиль. Обпалена поверхня покривається темною щільною кіркою, яка не чутлива до подразнень. Повноцінне відновлення тканин не представляється можливим. На шкірі утворюються рубці.

Опік, що можна і що не можна робити.

Перша поміч при опіках. Що робити, до якого лікаря звертатися.

При опіку необхідно швидко охолодити уражену ділянку шкіри. Згодиться будь-який підручний холодний предмет: сніг, лід з холодильника, заморожений шматок м'яса (бажано в захисній упаковці).

Якщо площа опіку невелика, то обробки слабким розчином марганцівки буде досить. При виникненні пухирів, які категорично не можна зривати, слід змастити рану протиопікової маззю.

Не можна закривати обпечене місце пластиром, краще накласти стерильну, марлеву пов'язку, що дозволяє шкірі дихати. Зміну бинта необхідно робити раз у день. Присохлу поверхню марлі можна відокремити від шкіри змочивши розчином фурациліну.

При серйозних опіках обов'язково викличте швидку допомогу!

В гонитві за ідеальною засмагою багато перевищують ліміт терпіння сонячного світила. У разі сонячного опіку зняти больовий ефект і загоїти рану допоможе Ацербін або Пантенол.

Опіки, отримані від удару електрикою, при незначному пошкодженні шкірних покривів, лікують антисептичними і антибактеріальними препаратами, такими як Фузідерм.

Важливо!

До якого лікаря звертатися при опіках?

Отримавши опік, особливо електричний, викликайте швидку або звертайтеся до комбустіолога (лікар, який спеціалізується на лікуванні важких опікових поразок і пов'язаних з ними патологічних станів). Якщо ступінь і площа опіку невелика можна звернутися до дерматолога.

Негайно надайте першу допомогу потерпілому, усуньте вражаючий фактор.

Для лікування побутових опіків самостійно майте завжди в домашній аптечці перевірений гель або крем від опіків і знеболювальні засоби.

Ліки, що застосовуються при опіку.

Вам також можуть сподобатися ці новини: