0
Корзина
3763
03.05.2018

ТОП-5 противірусних препаратів

ТОП-5 противірусних ліків

Вірусні захворювання набагато небезпечніше і складніше піддаються лікуванню, ніж хвороби, викликані бактеріями. Це пов'язано з природою вірусних організмів, які представляють собою неклітинні форми життя. У вірусів немає більшості структурних одиниць (ядра, мітохондрій, цитоплазми і інших), характерних для клітин будь-якого живого організму. Складаються з генетичного матеріалу (геному) у вигляді ДНК або РНК, оточеного білковою оболонкою.

Через особливу будову і дуже маленькі розміри, віруси легко проходять першу сходинку захисту імунної системи організму, - лейкоцитарний бар'єр, - і проникають в клітини. Оскільки організм не розпізнає вірус, як «ворога», інфекція може розвиватися дуже швидко або, навпаки, роками перебувати в сплячому стані, ніяк не виявляючи себе. ДНК або РНК вірусу вбудовується в геном клітини-господаря і багаторазово реплицируются (відтворюються). В результаті метаболізм клітини порушується, вона починає продукувати токсичні речовини, що отруюють організм. Коли кількість вірусів у клітині-власнику досягає певної межі, вони руйнують клітинну оболонку і виходять назовні. Клітка при цьому гине. Ці особливості вірусів роблять їх нечутливими до лікарських засобів, призначених для боротьби з бактеріальними інфекціями. Для лікування захворювань, викликаних вірусами створена особлива група ліків - антивірусні препарати.

Антивірусні препарати - принцип дії і класифікація

Нейтралізація вірусів в організмі відбувається за рахунок особливих білків, - імуноглобулінів, які пов'язують вірусні частки. Антитіла (імуноглобуліни) можуть або повністю нейтралізувати віруси. або блокувати їх здатність до відтворення. Крім того, в процесі боротьби з захворюванням, організм виробляє особливі групи білків, які нейтралізують токсини, що утворюються в результаті життєдіяльності вірусів.

В арсеналі сучасних лікарських засобів налічується безліч противірусних препаратів, якi ефективно впливають на ті чи інші групи вірусів. За принципом дії їх поділяють на дві групи.

  • Неспецифічні препарати. У цю групу входять лікарські засоби, які стимулюють діяльність імунної системи. В результаті організм виробляє велику кількість імуноглобулінів, які нейтралізують вірусну інфекцію. Також до неспецифічним противірусних засобів відносяться препарати, які здатні блокувати розвиток вірусу на тій чи іншій стадії. Ці препарати блокують певні метаболічні процеси клітини-господаря, важливі для реплікації вірусу. При цьому сама клітина не руйнується.
  • Специфічні препарати. Ці препарати містять специфічні білки, які здатні зв'язувати ті чи інші групи вірусів. Вони володіють виборчим спрямованим впливом, тому нейтралізують вірус з мінімальним збитком для організму.

Існують також комплексні антивірусні засоби. В основному, це антигрипозні препарати. Вони здатні і пов'язувати віруси, і стимулювати імунну систему. Їх можна використовувати в якості профілактичних засобів в період спалаху епідемії грипу.

ТОП-5 кращих противірусних препаратів

Існує велика група противірусних препаратів, які допомагають ефективно боротися з такими вірусними захворюваннями, як грип, ГРВІ, герпес, паротит і багатьма іншими. Перед придбанням ліків рекомендується проконсультуватися з лікарем, який підбере найбільш ефективний засіб, в залежності від типу інфекції і стадії захворювання.

 

Гропрінозин у таблеткахГропрінозин у сиропі

Гропринозин

Гропринозин володіє імуномодулюючими властивостями, які стимулюють імунну систему, нормалізують клітинний імунітет, збільшує синтез імуноглобулінів. Препарат пригнічує синтез вірусу, блокуючи метаболічні процеси, необхідні для його реплікації.

Діючою речовиною препарату є інозин пранобекс. Гропрозін випускається у вигляді таблеток і сиропу. Призначений для перорального застосування (через рот). Швидко всмоктується в кров через шлунково-кишковий тракт, зберігаючи при цьому більше 90% своєї активності. Гропринозин не накопичується в організмі і швидко виводиться з сечею. Дослідження показують, що за добу виводиться приблизно 85% препарату.

Гропринозин володіє неспецифічним ефектом і широким спектром впливу. Він застосовується для лікування ГРВІ, герпесу, входить до складу комплексної терапії при гепатитах, енцефаліті. Препарат практично не дає побічних ефектів. У список протипоказань входить індивідуальна підвищена чутливість до діючої речовини, а також такі захворювання, як подагра. Гропринозин призначають як дорослим. так і дітям, починаючи з одного року.

 

Еребра противірусне срідство

Эребра

Діюча речовина цього препарату - екстракт листя обліпихи. Еребра має високу ефективність при боротьбі з грипом та захворюваннями, герпесом, оперізувальний лишай, ГРВІ, вітряну віспу. Препарат пригнічує життєдіяльність вірусів на ранніх стадіях їх розвитку. Також він стимулює продукування інтерферону. Крім противірусного ефекту, відзначається і антибактеріальна ефективність Еребру. Вона пригнічує розвиток деяких бактерій, що викликають шлунково-кишкові захворювання.

Препарат добре сумісний з іншими антивірусними і антимікробними засобами, тому його можна використовувати в складі комплексної терапії вірусних і мікробних захворювань. Еребру не рекомендується застосовувати в період вагітності та лактації. оскільки вплив препарату на ці фізіологічні фази повністю не вивчено. Дітям цей лікарський засіб призначають з трьох років.

Даних про офіційно зареєстровані випадки передозування немає. З побічних ефектів можуть проявлятися алергічні реакції на компоненти препарату. У цьому випадку прийом ліків потрібно припинити. Тривалість курсу лікування і дозування визначаються лікуючим лікарем, в залежності від виду захворювання.

 

Новірін противірусні таблетки

Новiрин

Діюча речовина препарату - інозину пранобекс. Новірин випускається у вигляді таблеток, кожна з яких містить 500 мг діючої речовини. Препарат має пряму противірусну дію. Він блокує розмноження вірусів, а також збільшує кількість клітин організму, які продукують антитіла. В результаті впливу препарату швидко знижується вірусне навантаження на організм, активується синтез власних інтерферонів, поліпшується загальне самопочуття.

Новірин призначають при респіраторних інфекціях вірусного походження, грипі, бронхітах вірусної етіології, герпесі, вітряної віспи, а також у складі комплексної терапії при гепатиті В. Серед протипоказань до препарату - важка ниркова недостатність, подагра, сечокам'яна хвороба. Новірин не рекомендується приймати в комплексі з антидепресантами, а також антідіуретіком (препаратами, які посилюють виведення сечі).

Новірин краще не застосовувати в період лактації, оскільки немає даних про взаємодію препарату з грудним молоком. Чи не вивчено також вплив лікарського засобу на здатність керувати автотранспортом. Але є дані, що препарат може викликати запаморочення і головні болі. В цілому, навіть тривале застосування Новірина добре переноситься організмом і не викликає ніяких хворобливих відчуттів. Препарат рекомендований до застосування дітям з віку від одного року і людям похилого віку.

 

Римантадин таблетки проти вірусів

Римантадин

Римантадин - препарат з хімічним діючою речовиною (римантадину гідрохлодрід), яке має пряму противірусну дію. Цей лікарський засіб блокує поділ вірусів на ранніх стадіях. Імовірно, препарат порушує синтез білкової оболонки вірусу.

Римантадин ефективний при лікуванні грипозних інфекцій. Також препарат пригнічує розвиток арбовирусов - збудників кліщового енцефаліту. Він може використовуватися як профілактичний засіб, що захищає від енцефаліту. Препарат призначається дорослим і дітям, починаючи з семи років.

У більшості випадків Рімантідін переноситься добре. Лише іноді можуть виникнути побічні ефекти, які проявляються в нудоті, блювоті, відрази до їжі. Також відзначені негативні реакції з боку нервової системи - зниження концентрації, головні болі, підвищена стомлюваність. У список протипоказань до прийому препарату входять період лактації та вагітності, гіперфункція щитовидної залози, деякі гострі і хронічні захворювання нирок і печінки.

 

Ергоферон препарат від вірусів

Эргоферон

Ергоферон відноситься до групи гомеопатичних препаратів. Він містить противірусні антитіла в гомеопатичних концентраціях. Препарат має великий спектр дії, що включає иммуномодулирующий, антивірусний і протизапальний ефект.

Доведено клінічний ефект Ергоферона при лікуванні вірусних кишкових інфекцій, грипу, ГРВІ, герпесу (в тому числі і генітального). Також препарат застосовують у складі комплексної терапії при таких захворюваннях як ентеровірусний менінгіт, геморагічна лихоманка, кліщовий енцефаліт.

Ергоферон сумісний з будь-якими лікарськими препаратами, не дає побічних реакцій (за винятком індивідуальної чутливості до його компонентів). Ергоферон можна використовувати в профілактичних цілях під час епідемій грипу. Він показаний як дорослим, так і дітям з шестимісячного віку.

Сучасні противірусні препарати ефективні і досить безпечні для організму. Але для того, щоб лікування було успішним, перед прийомом лікарського засобу необхідно проконсультуватися з лікарем. Самостійно, керуючись тільки симптомами, практично неможливо визначити - вірусна або бактеріальна це інфекція. Адже багато захворювань проявляються неспецифічної симптоматикою: підвищенням температури, бронхіальним або шлунковим синдромом. І тільки кваліфікований фахівець здатний розпізнати конкретне захворювання і призначити ефективне лікування.

Вам також можуть сподобатися ці новини: