0
Корзина
1307
15.02.2019

7 шкідливих звичок руйнуючих мозок і як від них позбавитися

Мало хто з нас може похвалитися відсутністю шкідливих звичок. Більшість починає замислюватися про їх негативні наслідки, тільки коли доходить справа до лікаря і походів в аптеку.

Кепський зовнішній вигляд - це лише частина айсбергу, яку видно в океані всього, що відбувається в організмі. По суті, найбільш руйнівні процеси відбуваються всередині нас. Страждають внутрішні органи, включаючи мозок.

Можливо вистачить пояснювати головні болі і хронічну втому завантаженістю на роботі і відсутністю повноцінного відпочинку? Швидше за все, саме ваші шкідливі звички призвели до настільки жалюгідного результату!

Для того, щоб впоратися з шкідливою звичкою потрібно бажання і розуміння необхідності порятунку свого здоров'я. Всесвітня організація охорони здоров'я зазначила найбільш небезпечні звички для мозку.

Iгнорування сніданку

Ігнорування сніданку

Якщо ви вважаєте, що чашка кави з ранку, здатна замінити повноцінний сніданок, то глибоко помиляєтеся.

По-перше, правильна ранкова їжа допомагає контролювати почуття голоду протягом усього дня, а значить уникнути переїдання, коли ваш організм остаточно прокинеться і зажадає чогось більш вагомого, ніж гарячий напій. Повноцінний сніданок - одне з найважливіших умов збереження стрункості фігури.

По-друге, не отримавши з ранку необхідних поживних речовин, мозку буде складніше вирішувати навіть повсякденні завдання. Відмова від їжі після сну призводить до нестачі вітамінів і поживних речовин. Якщо нехтувати сніданком довгий час, це може призвести до дегенерації мозку.

По-третє, люди, які регулярно пропускають час сніданку, мають більш низький рівень цукру в крові. Це може призвести до розвитку кисневого голодування життєво важливих органів, включаючи мозок. Якраз симптомами такого голодування і є хронічна втома і низька працездатність.

Що робити?

Снідати! Нехай це буде невеликий бутерброд або 300 гр сиру, головне щоб організм почав отримувати поживні речовини вчасно. Не їжте перед сном, а після підйому з ліжка не перебивайте відразу апетит чашкою міцної кави або того гірше - сигаретою натщесерце. Їжу можна приготувати з вечора, адже мало хто в напівсонному стані любить робити зайві рухи тіла з раннього ранку.

 

Переїдання

Переїдання

Всі знають, що надмірне вживання їжі - пряма дорога до зайвої ваги, але мало хто здогадується наскільки воно згубно для мозку. Останні дослідження австралійських вчених показали, що у повних людей дуже знижена швидкість розумових реакцій і планування завдань. Надмірна вага веде до затвердіння артерій головного мозку, що є прямою причиною зниження розумових здібностей.

Що робити?

Легко сказати - не є занадто багато, але важко зробити. Спробуйте не їсти за 2-3 години до сну і хоч трохи прогулюватися після кожного вживання їжі. Ретельно пережовуйте їжу, таким чином поживні речовини повноцінно засвоюються організмом і швидше насичується шлунок позбавляючи від почуття голоду. Лікарі також рекомендують приймати вітамінні комплекси що сприяють схудненню, наприклад такі як Вітаджен «Weight Loss + Methabolism». Таким чином можна без різких обмежень і стресу потроху приводити вагу до нормальних показників.

 

Куріння

Куріння

Крім вкрай негативного впливу на легені, вживання сигарет призводить до передчасного старіння. Зловживання тютюном призводить до концентрації нейротрансмітера GABA, який грає мега важливу роль у формуванні когнітивних функцій: розумової працездатності, концентрації, пам'яті і засвоєнні нової інформації. Також, куріння вважають однією з причин хвороби Альцгеймера.

Що робити?

Якщо відмова від куріння на даний момент нереальна, то треба намагатися мінімізувати вплив нікотину на мозок і організм в цілому. Вживання в їжу цитрусових і питний режим можуть частково вирішити цю проблему. Тим, хто все таки наважився боротися з нікотиновою залежністю, можуть допомогти жувальні гумки «Нікоретте».

 

Захоплення солодким

Захоплення солодким

Цукор входить в багато продуктів, які ми споживаємо. Його надлишок в організмі веде до порушення здібностей засвоювати білки і поживні речовини, що призводить до проблем з роботою мозку.

Що робити?

Замість цукру перейдіть на його замінники. Використовуйте мед в якості підсолоджувача за умови, що на нього немає алергії. Вибирайте солодощі в відділі для діабетиків. У такій продукції немає цукру, глютену і казеїну.

 

 

Кисневе голодування

Кисневе голодування

При тривалому перебуванні в тісному або переповненому і погано вентильованому приміщенні людина відчуває брак кисню, який так потрібен для повноцінної роботи мозку. Тому недостатнє надходження свіжого повітря безпосередньо впливає на зниження працездатності і самопочуття.

Що робити?

Елементарно частіше провітрювати приміщення в будь-який час року. Перед початком робочого дня відкривати в офісі вікна, а вдома залишати на провітрювання. Якщо в будинку є хворий, то свіже повітря - обов'язкова умова для всіх проживаючих.

 

Недосипання

Недосипання

Тривале перебування без сну прискорює відмирання клітин мозку. Мозку теж треба висипатися і відпочивати. Вчені з Інституту мозку і свідомості в Університеті Західного Онтаріо після проведених досліджень довели, що нічна активність мозку веде до перенапруження і ослаблення когнітивних функцій людини.

Що робити?

Якщо переслідує нерегулярне безсоння, то краще приймати такі лікарські препарати, як наприклад: «Барбовал». Хронічне безсоння лікують сильнішими ліками і обов'язково після консультування з лікарем.

 

Трудоголізм

Трудоголізм

Коли людина довго і без відпочинку працює на знос, навіть міцний організм дає збій. Звісно при такому підході мозок теж страждає - його продуктивність знижується. З'являються проблеми з пам'яттю і швидкістю мислення.

Що робити?

По можливості присвячувати вихідні відпочинку. Основну роботу виконувати в першій половині дня, коли організм не так ослаблений. При великій завантаженості виходити під час ланчу на свіже повітря. Не ходити на роботу з температурою, але якщо обставини вимагають вашої присутності, треба приймати препарати не тільки з жарознижуючою дією, а й лікувальною, як наприклад: «Антикатарал» або «Антіфлу».

 

Позбавлення шкідливих звичок

Як бачите, в більшості своїй, від перерахованих вище звичок не так важко позбутися, як здається. Використовуйте допоміжні препарати які можна купити в аптеці онлайн. Ліки за низькими цінами для очищення організму, боротьби з тютюнозалежності та від стресу допоможуть швидше впоратися з поганими звичками. Звичайно, найбільше труднощів чекає завзятих курців, але інші слабкості не так вже й складно побороть.Достаточно просто трохи змінити свій спосіб життя і переконатися на власному прикладі, як покращиться робота мозку.

 

 

 

 

 

Вам також можуть сподобатися ці новини: