0
Корзина
1269
05.04.2019

Весна - час подумати про здоров'я печінки. Китайські методики відновлення.

В осінньо-зимовий сезон нашої печінці доводиться нелегко. Відсутність свіжих овочів і фруктів, зниження фізичної активності і затяжні святкові застілля негативно позначаються на її стані. Саме тому, навесні, слід зробити декілька кроків щодо нормалізації роботи цього органу.

У будь-яких профілактичних процедурах, спрямованих на відновлення і зміцнення печінки, головне не перестаратися. У всьому потрібна міра. Прагніть до балансу і організм відповість вам вдячністю. Однією з найбільш збалансованих практик щодо нормалізації роботи печінки вважається китайська.

Отже, що нам пропонує китайський досвід?

Розвантажувальне харчування для здоров'я печінки

Розвантажувальне харчування

У весняний період печінка, як ніколи вразлива. Взимку знижується активність організму, відсутні необхідні вітаміни в їжі і проходить низка ситних свят. З цих причин печінку відчуває підвищені навантаження і до весни знаходиться не в кращому стані.

Китайці рекомендують харчуватися продуктами рослинного походження, бажано добре пропареними. З цим завданням відмінно справляється мультиварка. Можна готувати різноманітні розварені каші (гречану, пшеничну, кукурудзяну та інші), а також відварні овочеві страви. Особливо сприятливо на печінку впливають зелені овочі, такі як: броколі, кабачки і спаржа. Відмова на невеликий проміжок часу від м'яса (1-2 тижні), дозволить швидше розвантажити стравохід і нормалізувати роботу печінки.

Не останнє місце в китайській медицині віддається продуктам з кислинкою. Для нормалізації роботи печінки рекомендовані до вживання сік лайма чи лимона. Використовувати їх можна в якості заправки до овочевих страв. Непогано додавати трохи соку в питну воду. Не використовуйте кислоту в якості постійного доповнення до страв протягом дня - її надлишок може негативно позначається на травленні.

Фізична активність для здоров'я печінки

Фізична активність

В системі китайських практик вважається, що кожен орган вимагає індивідуального виду фізичної активності. Такий підхід дозволяє виконувати фізичні вправи орієнтовані під проблемний орган. Головне пам'ятати - будь-яка активність повинна проходити не на знос.

Китайці безпосередньо пов'язують здоров'я печінки і ходьбу. Немає нічого корисніше для цього органу, ніж щоденні прогулянки. При цьому багатогодинні переходи впливають на неї вкрай згубно. Знову таки - все добре в міру, без фанатизму.

Визначити свою особисту норму дуже легко. До того моменту, як ходьба не обтяжлива, освіжає і бадьорить - це корисна вправа. Як тільки приходить втома і задишка - фізична активність починає працювати на шкоду. Як правило, до другої половини весни встановлюється ідеальна погода для прогулянок. В цей час день стає довшим і можна здійснювати весняний променад навіть після роботи.

Китайська гімнастика для печінки

Китайська гімнастика

Практика цигун хороша не тільки в якості енергетичного підживлення. Здоров'ю печінки в ній приділено особливу увагу. «Журавель повертається назад» - так називається вправа,що сприятливо впливає на кровообіг в печінці і в області таза. Крім цього, поліпшується рухливість суглобів хребта і проводиться профілактика поперекових болів.

Для початку треба сісти, схрестивши ноги. Підняти зігнуті в ліктях руки на рівень плечей, а долоні повернути вниз. На видиху повертаємо верхню частину корпусу максимально вліво. Руки слідують за тілом. На вдиху повертаємося в початкове положення. Потім на видиху повертаємося направо. При виконанні вправи стежте, щоб спина була пряма.

Для правильного виконання цієї вправи треба сісти рівно і сконцентрувати увагу в області 12-го грудного хребця, який можна знайти доторкнувшись до сонячного сплетення і зробивши проекцію з цієї точки на точку з боку спини на хребті. Намагайтеся фіксувати в нерухомості нижню частину тіла. Робіть одну фазу повороту дуже повільно: на 10 рахунків. Вправа слід виконувати зосередившись на своїх відчуттях.

Пам'ятайте, що правильно починати рух з грудної клітини, а руки повинні слідувати в тому ж напрямку. Робіть вправу протягом хвилини. З наступного дня слід збільшити навантаження за рахунок додавання часу, а саме робити вправу на 30 хвилин довше. Така нехитра гімнастика приносить не тільки колосальну користь печінки, але і задоволення.

Фітопрепарати для печінки

Фітопрепарати

Незважаючи на ефективність китайської методики, для повноцінного чищення печінки не завадить допомога сучасних препаратів. Однією з найбільш ефективних добавок не випадково вважається - «Лів-кер». Його компоненти активують детоксикаційну функцію печінки і нормалізують функції травного тракту. Фіторецептура «Лів-кер» покращує апетит, сприяє поліпшенню функціонального стану печінки, жовчних шляхів і загального самопочуття, відходженню газів з кишечника, збільшення маси тіла при виснаженні.

Чистимо печінку і худнемо!

Відновлююче харчування і виконання вправ, що стимулюють роботу печінки і всього травного тракту, не тільки оздоровлює внутрішні органи, а й сприяє схудненню. Адже, чим краще працює шлунково-кишкового тракту, тим ефективніше засвоюються поживні речовини, що в свою чергу сприятливо позначається на метаболізмі.

Вам також можуть сподобатися ці новини: